Kürtaj Fiyatları

Kürtaj Fiyatları

Kürtaj işlemi için nerede yapılacağı konusu çok önemlidir. Ülkemizde yasal olarak belirlenen süre 10. gebelik haftasıdır. Bu zamandan sonra kürtaj işleminin yasal olarak yapılmaması gerekmektedir. 

Kürtaj Fiyatları, işlemin yapılacağı hastaneye, polikliniğe, işlemi yapacak olan uzmanın ücret tarifelendirmesine ve gebeliğin başlangıç süresine göre değişmektedir. Bunlara ek olarak işlemde kullanılacak olan yöntem ve anestezi (genel anestezi-lokal anestezi)  şekline göre de farklılaşmaktadır. Günümüzde bu yöntemi yol kat ederek kazıma şeklinde ağrılı ve risk bulunan bir yöntemden ‘vakumlu yöntem’ dediğimiz daha az ağrılı ve daha az riskli bir yönteme geçmiştir. Kürtaj işlemi öncesi hastaya, ultrason ile bakılarak teşhis konulur ve daha sonra işlem gerçekleştirilir. İşlemden önce hastaya hangi anestezi yönteminin kullanılacağı belirlenir. Genel anestezide ( sedasyon yöntemi ) hasta işlem öncesi kliniğimize aç olarak gelmektedir. Genel anestezi verildiğinde hasta işlem süresince baygın halde olur.

İşlem sonrası hastanın uyanması, dinlenmesi ve işlemin doğruluğunun teyit edilmesi ile işlem tamamlanır. Lokal anestezide ise hasta uyanıktır ancak işlem yapılan yer uyuşuk haldedir, çok fazla ağrı hissetmese de biraz sızı olabilir. İşlem bittiğinde ultrasonla kontrolü yapılır, hasta normal hayatına devam edebilir. Genel Deneyimli, işin ehli bir doktor tarafından vakum yöntemi kullanılarak yapılan işlemin risk en aza indirgenmiştir. Sonrasında yapılan ultrason kontrolü ile de işlemin sorunsuz yapıldığı teyit edilmektedir.

Ankara’da Kürtaj İşlemleri

Uygulama yapılan hastaneye, kliniğe, uygulanan yönteme ve uygulayan uzmana göre farklı ücretlendirmeye tabiidir. Hastalarımızın sıklıkla öğrenmek istediği konu kürtaj fiyatlarının ne olduğudur ancak bu gibi sağlık konularında, insan hayatının söz konusu olduğu durumlarda sitelerde fiyat belirleme konusunda bakanlığımız tarafından konulmuş bir yasak var. Bu sebeple ücretlendirme konusunda net bir fiyat belirleyerek sizlerle paylaşmamız mümkün değil. Uygulama konusunda daha fazla bilgi almak isteyenler bizimle iletişime geçerlerse daha sağlıklı bir bilgi alışverişi sağlanmış olur ve aklınızdaki soru işaretlerine cevap vermiş oluruz.