Vakumlu Kürtajın Avantajları

Vakumlu Kürtajın Avantajları

Vakumlu Kürtajın Avantajları

Lokal ve genel anestezi altında yapılabilen kürtaj işleminde en iyi sonuç vakumlu kürtaj yönteminde olmaktadır. Ankara Kürtaj Kadın doğum uzmanı Banu Akçal olarak sizlere vakumlu kürtajın avantajları hakkında bilgilendirmede bulunmak istiyorum...

Vakumlu Kürtaj Aşamaları

1- İlk olarak hastanın gebelik haftasının belirlenebilmesi için ultrasonla muayene gerçekleşir.

2- Kürtaj yapılacak kişiye anestezi genel ise anestezi uzmanı eşliğinde anestezi verilir.

3- Uzman hekim eşliğinde hastaya lokal anestezi uygulanır.

4- Anestezi etkisini gösterdiğinde Vakum aspirasyonu ile kürtaj işlemi yapılır ve rahim içerisindeki tüm parçaların temizlenmesi amaçlanır.

5- Daha sonrasında 4 boyutlu ultrason yöntemi ile hastanın rahminde parça kalıp kalmadığı net olarak belirlenir. Sıkıntı yok ise hasta aynı gün taburcu edilir.

Ankara Kürtaj merkezimizde yapmış olduğumuz bu işlemler tamamlandıktan 1 hafta sonra hasta tekrar muayeneye çağrılır ve son durum değerlendirmesi yapılarak vakumlu kürtaj işlemleri tamamlanır.

Vakumlu Kürtajın Avantajları

Gebeliğin 10. haftasına kadar yapabilen kürtaj işlemlerinde en başarılı sonuçlar vakumlu kürtaj yönteminde gerçekleşmektedir. Vakumlu kürtaj yönteminin şu avantajları bulunmaktadır...

1- Hasta Daha Kolay Ayağa Kalkar

Vakumlu kürtaj yönteminin en önemli avantajı hastanın günlük yaşantısına çok daha kolay bir şekilde devam edebilmesidir.

2- Sonraki Gebelikler Daha Sağlıklı Olur

Ankara kürtaj merkezimizde uygulamış olduğumuz vakumlu kürtaj yönteminde rahim içerisindeki dokulara hiçbir şekilde zarar verilmediği için hastanın gelecek zamanlarda yaşayacağı gebelikler oldukça sağlıklı bir şekilde gerçekleşir.

3- Hızlı Bir Şekilde Tamamlanır

Vakumlu kürtaj yöntemini diğer kürtaj yöntemlerinden ayıran en temel özelliklerin başında işlemlerin çok kısa bir sürede tamamlanması gelmektedir. Ankara Kürtaj merkezimizde gerçekleşen bu işlemler sadece 10-15 dakika sürmektedir.

4- Hafif Ağrılar ile Süreç Tamamlanır

Vakumlu kürtaj yöntemi sonrasında hasta çok fazla ağrı çekmez. Çekilen bu ufak ağrılar düşük dozdaki ağrı kesiciler ile hissedilmemektedir.

5- Enfeksiyon Riski Düşüktür

Diğer kürtaj yöntemleri ile kıyaslandığında oldukça düşük bir enfeksiyon riskini barındıran vakumlu kürtaj yöntemi hastanın sağlığını olumsuz bir şekilde etkileyecek bir sorun yaratmamaktadır. Çünkü kullanılan tüm parçalar tek kullanımlıktır.

5- Uygun Fiyatlar

Bu kürtaj yöntemi zahmetsiz olmasının yanı sıra aynı zamanda oldukça makul fiyatlar ile sunulmaktadır.

Vakumlu Kürtaj yöntemi ile ilgili daha detaylı bilgi almak için Ankara Kürtaj Merkezimizi ziyaret edebilir veya 0505 254 00 26 numaralı telefonu günün istediğiniz saatinde arayabilirsiniz...