Vakumlu Kürtajın Riskleri Var Mı?

Vakumlu Kürtajın Riskleri Var Mı?

 

Kürtajın Riskleri Var Mı?

Kürtaj, hastanın gebeliğini kendi isteği ile veya tıbbı zorunluluklar gerekçesi ile sonlandırabilmesi amacı ile gerçekleştirilen cerrahi müdahalelerdir. Biyopsi ve tedavi amaçlı olarak da kullanılabilen kürtajın riskleri de bulunmaktadır. Ankara Kürtaj uzmanı olarak sizlere kürtajın riskleri ile ilgili olarak bilgilendirmelerde bulunmak istiyorum...

Kürtajın 7 Riski

1- Rahimde Delinme Meydana Gelebilir!

Kürtaj işlemlerinde rahimde delinme sorununun meydana gelmesi günümüz teknolojik şartlarında oldukça zordur. Bu tür bir riski azaltmak için ise mutlaka kürtaj alanında oldukça deneyimli uzmanların ve son teknolojik ekipmanlara sahip tedavi merkezlerinin seçilmesi kritik bir öneme sahiptir.

2-Enfeksiyon Riski ile Karşı Karşıya Kalınabilir!

Eğer ki yeterli donanıma sahip tedavi merkezlerinde muayene olunmaz ve uzman kadın doğum uzmanı seçimi yapılmaz ise enfeksiyon riski ile karşı karşıya kalınması kaçınılmaz olacaktır. Ankara Kürtaj uzmanı olarak sizleri son teknolojik ekipmanlar ile donatmış olduğumuz tedavi merkezimizde enfeksiyon risklerinden ciddi bir şekilde koruyoruz.

3- Rahimde Parça Kalabilir!

Kürtajın riskleri arasındaki bir başka önemli sorun ise rahimde parça kalabilmesidir. Rahim de parça kalma riski ile karşı karşıya kalmak istemiyorsanız mutlaka tecrübeli Ankara Kürtaj uzman tercihi yapmalısınız. Deneyimli kadın doğum uzmanları kürtaj alanındaki en güncel tedavi metodunu uygulayarak bu tür bir risk ile karşı karşıya kalmanızın önüne geçeceklerdir.

4- Rahimde Kan Birikmesi Gerçekleşebilir!

Eski kürtaj yöntemlerinin kullanılması sonucunda oluşabilecek riskler arasında rahimde kan birikmesi sorunu gelmektedir. Genellikle kürtaj konusunda deneyimli kadın doğum uzmanınca yapılan cerrahi müdahele sonrasında bu sorunlara karşılaşılma şansı çok azalmıştır.

5- Gebelik Devam Edebilir!

Kürtajın riskleri arasında bir başka önem arz eden sorun yapılan cerrahi müdahaleler sonrasında gebeliğin devam etmesi ve hastanın tekrar kürtaj işlemlerine maruz kalabilmesi gelmektedir. Bu tür bir sorun genellikle gebeliğin beşinci haftasından önce gerçekleşen kürtaj işlemlerinde görülmektedir.

6- Kürtaj Gerçekleşmeyebilir!

Kürtajın gerçekleşmeme durumu genellikle hastanın daha önceden yaşadığı hastalıklar veya rahimdeki şekil bozukluklarından kaynaklanabilmektedir.

7- Kısırlık İhtimali Ortaya Çıkabilir!

Kürtaj işlemi sonrasında rahim iç duvarında bir yapışıklık meydana gelebilir. Bu yapışıklık sonrasında adetler düzenli gerçekleşmeyebilir ve rahimde kan birikmesi yaşanabilir. Bu tür durumlar kısırlık riski ile karşı karşıya kalınmasına neden olabilir. Kürtajın riskleri arasında yer vermiş olduğumuz bu sorun genellikle tecrübesiz kadın doğum uzmanlarının yapmış olduğu cerrahi müdahaleler sonrasında gerçekleşebilir.

Kürtajın riskleri azaltılmak isteniyorsa mutlaka deneyimli Kadın Doğum Uzmanları tercih edilmelidir. Ankara Kürtaj uzmanı olan Banu Akçal'ın yılların vermiş olduğu deneyim ve tecrübelerinden yararlanıp kürtaj risklerinizi ciddi oranlarda düşürmek istiyorsanız sizlere Ankara Kürtaj merkezimize bekleriz.

Detaylı bilgi için 0505 254 00 26 numaralı telefonu günün istediğiniz bir saatinde arayabilirsiniz.