VAJİNİSMUS TEDAVİ ÜCRETLERİ


Vajinismus, ilişki esnasında korku, kaygı ve heyecanla vücudun istemsiz olarak kasılmasıdır. Günümüzde sıkça karşılaştığımız bir sorun olan Vajinismus, her on kişiden birinde görülmektedir. Ancak cinsellik konusunun gizliliği sebebiyle kişiler bu konuda araştırma yapma ve bir uzmanla görüşme konusunda çekingen davranmaktadırlar. Oysaki Vajinismus, iyi bir uzman tarafından tedavi edildiğinde, kişilerin de istekli ve inançlı olması dâhilinde olumlu sonuçlar veren bir hastalıktır.

vajinismus tedavi ücretleriVajinismusa sebep olan faktörlerin başında kişilerin aile yapısı ve çevresi tarafından cinsellik konusunda baskılanması ve kişilerin bu konuda yanlış bilgilere sahip olması gelmektedir. Biz Ankara’daki kliniğimizde öncelikle sizlerle aramızda güven ortamı oluşmasını sağlıyoruz. Çünkü Vajinismus, kişileri psikolojik olarak etkileyen bir hastalıktır ve kişi kendine, eşine ve tedaviyi yürüten uzmana güvenmezse başarı sağlama olanağı düşecektir. Kişilerin aile yapısı, bu konu hakkındaki düşünceleri, geçmişte buna sebep olacak bir şey yaşayıp yaşamadığı gibi sorularla hasta hakkında bilgi sahibi olmaya çalışılır.

Vajinismus Derecelendirilmesi

Vajinismusta hastalar, hafiften şiddetliye doğru derecelendirilir. Buna göre tedavi yöntemine karar verilir. Merak edilen sorulardan biri de vajinismus tedavi fiyatlarıdır. Bu ücretlendirmeler uzman doktorun uyguladığı yönteme, kişilerin vajinismus derecelerine, kendilerine olan güvenlerine ve bu konuda çift olarak isteklerine göre değişmektedir. Çünkü hastalar her ne kadar benzer şikâyette olsalar da farklı kişiliğe sahiptirler ve tedavi süreci kişiden kişiye farklılıklar göstermektedir. Ancak bu konuda unutulmaması gereken şey, tedavi edildiğinde aşılamayacak bir hastalık olmadığı ve evliliğinizin bu konuda yaşadığınız sıkıntılardan arınmış olacağıdır. Bu konuda tedavi olmayıp senelerce eşiyle cinsel ilişkiye girememiş ve evliliğinde her zaman bunun stresini yaşayan, her geçen gün evliliği çıkmaza sürüklenen kişiler vardır. Bu şekilde bir hayat sürdürmek yerine tedavi olup mutlu bir şekilde birlikteliğinize devam edebilirsiniz. Vajinismus tedavi ücretleri çok pahalı mıdır şeklindeki sorular, tedavi olduktan sonra yerini keşke daha önce tedavi olsaydım, bu rahatlık ve huzur için değermiş gibi ifadelere bırakmaktadır.

Vajinismus derecesine göre tedavinin süresi değişmektedir. Ancak biz Ankara’daki kliniğimizde hastalarımıza ücretlendirme konusunda yardımcı olmaya çalışıyoruz ve onların ücreti düşünmek yerine tedavi sürecine odaklanmasını istiyoruz. Uzaktan tedaviye gelen hastalarımız için sıkıntı çekmemeleri açısından seansları art arda ya da gün aşırı olarak planlıyoruz.

Ülkemizde insan sağlığı açısından tedavi durumlarında siteler üzerinden fiyat verme yasaklandığı için burada ücret konusunda net bir şey ifade edemiyorum. Ancak sitemizde yer alan canlı destek hattından aklınıza takılan soruları bizlere sorabilirsiniz ve en kısa sürede sorularınıza cevap bulabilirsiniz. Ankara’daki kliniğimize gelerek daha detaylı bilgi sahibi olmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Uygulamalarımız