Vajinismus Tedavi Yöntemleri

Vajinismus Tedavi Yöntemleri

Kadın Doğum Uzmanı Banu Akçal olarak sizlere kadınların çok büyük bir kısmının sorunu olan Vajinismus hastalığı ile ilgili bilgiler aktarmaya devam ediyorum. Burada vajinismus tedavi yöntemleri ile ilgili bilgiler aktararak hastaların daha bilinçli bir şekilde bizlere gelmesini amaçlamaktayım...

Vajinismus Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

Vajinismus tedavi yöntemleri tamamen kişinin sağlık durumuna, uyumluluğuna ve hastalığın derecesine göre belirlenmelidir. Vajinismus tedavisi Ankara Kadın Doğum Uzmanı olarak bizlere gelen hastalarımızın kişisel özelliklerini göz önüne alarak en doğru tedavi yöntemini uygulamayı amaç edinmekteyiz.

Vajinismus hastalığı kesinlikle çözülebilen bir rahatsızlıktır. Burada önemli olan hastanın kendisidir. Sorununu kabullenmesi, tedaviye olumlu yanıt vermesi ve zihnindeki negatif düşünceleri terk etmesi halinde vajinismus tedavi yöntemleri sonrasında sonuç alınmaması için hiçbir neden kalmayacaktır.

Vajinismus Tedavi Yöntemleri 3 Başlıkta İncelenebilir...

1- Bilişsel ve Davranışsal Tedaviler

Bilişsel tedavi süreci vajinismus tedavisinde ilk aşama olarak kabul edilmektedir. Bu tedavide amaç kişinin zihninde kötü bir şekilde kalan yanlış cinsel bilgilerin temizlenmesi ve yerine doğru bilgilerin yerleştirilmesidir. Cinsel bilgilendirmeler etkili bir şekilde hastaya aktarılır ise tedavinin başarıya ulaşma ihtimali o derece yüksek olacaktır.

Vajinimus Tedavisi Ankara Doktoru olarak davranışsal cinsel terapi yönteminde ise parmak egzersizleri, ayna egzersizleri, dokunma egzersizleri, vajinal dilatör çalışmaları ve kegel eğzersizlerini hastanın uygulamasını talep etmekteyiz.

2- Hipnoterapi

Adından da anlaşılacağı üzere Hipnoterapi yönteminde kişinin başarılı bir şekilde hipnoz edilerek gevşemesi amaçlanmaktadır. Vajinismus tedavi yöntemleri arasında yer alan Hipnoterapi yöntemi tek başına bir tedavi yöntemi değildir. Bu tedavi yöntemi tamamlayıcı ve destekleyici bir yöntem olarak düşünülmelidir.

Hipnoterapi yönteminin mutlaka deneyimli uzman doktorlar tarafından yapılması gerekmektedir ve her hastaya uygulanmasının kesinlikle önerilmediği bir tedavi yöntemidir.

3- Cerrahi Yöntemler

Kızlık zarının sert oluşu, normalden daha kalın ve ara bölmeli olması kişinin psikolojik açıdan bir sıkıntısı olmamasına rağmen cinsel birliktelik gerçekleştirememesine neden olmaktadır. Bu tür sorunların tedavisi ancak cerrahi yöntemler ile çözülebilmektedir. Genel ve lokal anestezi ile bu tür sorunlar kalıcı bir şekilde çözüme kavuşturulmaktadır.

Vajinismus tedavisi Ankara Kadın Doğum Uzmanı Banu Akçal olarak bu vajinismus tedavi yöntemlerine ek olarak EMDR, klasik psikoterapi ve eşler cinsel tedavi yöntemleri uygulayarak sorunların kalıcı bir şekilde çözülmesini amaçlamaktayız.

Size özel vajinismus tedavisi ücreti almak ve vajinismus tedavi yöntemleri ile ilgili olarak çok daha kapsamlı bilgiler almak için 0506 254 00 26 numaralı telefonu 7/24 arayabilirsiniz.