Kızlık Zarı Dikimi Fiyatları 2020

Kızlık zarı dikimi fiyatları 2020 işlemin yapılacağı bölgeye ve hekimin uzmanlığına göre değişebilir. Bu işlem tıp literatüründe hymenoplasty olarak da bilinir. Vajina girişinde bulunan dokuların onarılmasına verilen isimdir. Bu işlemle birlikte “bekaret” sembolü kabul edilen kızlık zarının cinsel ilişkiyle birlikte yeniden kanaması sağlanmaktadır.

Kızlık zarı dikimi fiyatları 2020 bu işlem sağlık sorunu nedeniyle değil, toplumsal veya dini ön kabuller neticesinde gerçekleştirilir. Bu işlem genellikle hastanın talebi sonucu yapılır. Ancak alanında uzman ve deneyimli jinekologlar tarafından gerçekleştirilmesi önerilir.

Kızlık Zarı Dikiminde Kaç Yöntem Vardır?

Geçici yöntem dediğimiz dikim, cinsel ilişkiden en erken bir gün önce ve en geç on gün içinde yapılabilen, kanama beklentisini sağlayan bir dikim tekniğidir. Tercihen 7 ile 10 günü geçmeyecek hatta çoğu zaman planlanan ilişkiden 3 -5 gün öncesinde yapılan bir yöntemdir. Süre olarak 15 dakika kadar süre alan bu yöntem de anestezi bölgesel olup hasta geldiği gibi klinikten ağrısız ayrılır, normal hayatına geri döner.

Kalıcı yöntem dediğimiz dikim, cinsel ilişkiden en erken 6 hafta önce en geç ise yıllar önce bile yapılabilen anatomik olarak kanama beklentisini karşılayan kızlık zarının yeniden oluşturulmasını hedefler. Buradaki teknik cerrahın tecrübesi ile bir bütündür. Başarısı uygulanan teknikle beraber, hastamızın anlatılan dikkatleri yerine getirip kontrollere uyulduğunda ve doğru yönlendirme ile sorunsuz atlatılan bir süreçtir. Bu dikimin süresi anestezi altında ortama 30 dakika kadar sürebilir. İşlem sonrası dikkat edilecek olan şeyler pansuman önerileri anlatılır.

Kızlık Zarı Dikimi Fiyatları 2020

Kalıcı bir dikimden sonra o bölgede ağrı, hafif kanama ve dikişlere bağlı huzursuzluk birkaç gün yaşanabilse de asla günlük hayatı etkilemez. Hasta kaldığı yerden hayatının akışına uygun yaşamaya devam eder. Ancak yapılmaması gerekenler özellikle 2-3 haftalık iyileşme sürecinde ayrıntılı olarak anlatılıp hasta kontrollere çağrılır. Dikim iz bırakmadan iyileşir.

Kızlık Zarı Ne Zaman Dikilmelidir?

Geçici yöntemde tamamen ilişki tarihine bağlı yani yukarıda anlattığımız gibi 1 ile 7 gün arası olup, en fazla 10 gün içinde planlanmalıdır.

Kalıcı yöntem ise adet bitiminde uygulanmalıdır ki iyileşme sürecini etkileyecek olan adet kanaması tekrar başlamadan sağlıklı iyileşmenin ilk adımı atılmış olur.

Kızlık Zarı Dikimi Başkası Tarafından Anlaşılamaz

Kızlık zarı dikimleri anlaşılabilmesi için bu konuda uzman bir kadın doğum doktoru veya plastik cerrah tarafından muayene edilmesi gerekir.

Kızlık Zarı Dikimi Her Zaman Kanar mı?

Geçici yöntemde gün sınırlarına uyulduğunda kesinlikle kanar. Kalıcı yöntem uzunca bir iyileşme süreci, kontroller, hastanın dikkat etmesi gerekenleri de içeren, özellikle enfeksiyondan koruyan iyi bir bakımla beraber yüz güldürücü sonucu verir.

Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sağlıklı Kadın
Kadın Sağlığıyla ilgili merak edilen her şey blok yazılarında!
Hamilelikte Bulantı ve Kusma
Ağrısız (Epidural Doğum)
Anne Sütü ve Emzirme
Gebelik Testi
Gebelik Takibi ve Doğum
Soru ve Randevu Formu
Bizimle İletişime Geçin!
İletişim Sayfası